Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Czy warto kupić do domu francuskiego buldoga

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością się cieszą buldogi francuskie. Wynika to z tego, że są one doskonałymi przyjaciółmi, idealnie nadającymi się do domów w których mieszkają dzieci. Ich łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem powodują, że zdobywają bardzo szybko i status pełnoprawnego domownika. Francuskie buldogi nie należą do dużych psów.

Z reguły ich waga nie przekroczy kilkunastu kilogramów, a wysokość niewiele więcej niż trzydziestu centymetrów. Przez to bez żadnego problemu można je trzymać nawet w małych mieszkaniach, pamiętając rzecz jasna o regularnych spacerach. Pewna ilość ruchu jest przy nich wskazana, lecz nie ma potrzeby przesadzania z nią, nawet osoby mające zapędy do leniuchowania świetnie się sprawdzą w roli opiekunów.

Podczas spacerowania należy jedynie uważać na upały, gdyż buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Natomiast jeśli chodzi o opiekę to nie są przesadnie wymagające. Nie trzeba ich czesać cały czas, bo ich sierść jest dość krótka. Natomiast trzeba zadbać o oczy i uszy, co zapobiegnie powstawaniu zapaleń. Niestety ta rasa dość często choruje, trzeba więc w miarę możliwości dbać o ich kondycję i zdrowie. Na pewno takiego psa należy kupować jedynie w sprawdzonej hodowli, a taką znajdzie się na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło buldog francuski szczeniak. Wtedy można być pewnym, że pies będzie miał właściwy charakter jaki ma ta rasa, co przy jakiś krzyżówkach jest niestety bardzo nieprzewidywalne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz