Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Dlaczego przy budowie domu potrzebna będzie pomoc geodety

Budowanie swojego wymarzonego domu wiąże się z dużą ilością obowiązków. Nie można sobie tak po prostu zrobić wykop pod fundamenty, zalać je betonem i zacząć budować ściany. Trzeba również nawiązać współpracę z różnymi fachowcami, a jednym z nich będzie geodeta. Pomoc geodety jest potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwsze spotkanie niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, na przykład po to żeby dokładnie poznać jej granice. Przyda się to też do postawienia ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych kłótni z którymś z sąsiadów. Mając znaleziony plan domu trzeba go odpowiednio ułożyć na obszarze działki. To również będzie zadanie geodety, który wszystko wykona w oparciu o mapę projektową. Na takiej mapie umieszcza się zarówno sam budynek mieszkalny, jak również niezbędne przyłącza.

Jeśli cała dokumentacja zostanie zatwierdzona i inwestor uzyska pozwolenie na budowę, to koniecznie wyznaczyć należy na działce miejsce, w którym budynek zostanie postawiony. To także należeć będzie do obowiązków geodety, który powinien zamontować w tym celu w gruncie specjalne znaki. Są one bardzo ważne, ponieważ na ich podstawie będą wykonywane fundamenty. Na tym etapie ustala się także dokładne położenie poszczególnych instalacji, jeżeli przebiegać one będą pod powierzchnią. Lecz to jeszcze nie wszystko, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na budowie, już po jej zakończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko zostało zrobione zgodnie z planem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

1 Odpowiedź

  1. czzesław pisze:

    +Reklama+
    Dzięki zastosowaniu paneli solarnych w wieży mobilnej, ochrona zdalna staje się bardziej zrównoważona i ekologiczna. Jest to idealne rozwiązanie dla miejsc trudno dostępnych.

Dodaj komentarz