Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak skutecznie wychować adekwatnie psa?

Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają równocześnie pies i małe dziecko, w owym czasie powinniśmy pamiętać, że to nie tylko pies stanowi zagrożenie dla naszego najmłodszego członka rodziny, ale też może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego też względu dziecko musi nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, by była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, chociaż i to jest ważne – znacznie więcej na Najlepsza sucha karma dla psa. To znaczny obowiązek socjalizacyjny. Małe dzieci miewają w pewnych sytuacjach nawyk dręczenia psa, nadmiernie długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji warto, w związku z tym zafundować psu miejsce, w jakim może schronić się przed dzieckiem. W takim położeniu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się również w wielu przypadkach, iż małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy też próbują włożyć im rozmaite przedmioty do uszu oraz nosa. Wówczas to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany i poszukuje miejsca gdzie może się schronić. Aby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu parę istotnych zasad, według których musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, żeby nie wpadało na czworonoga, nie ciągnęło go za uszy, czy także ogon, i nie wkładało mu do nosa różnorodnych małych przedmiotów. Należy ustalić także, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, i nie drażnić go i nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są pozytywne nie tylko dla psa, jakkolwiek także dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies porządnie traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub także do gryzienia go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz