Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak tablice manipulacyjne wpływają na ogólny rozwój dzieci

Jedną z popularniejszych zabawek edukacyjnych w ostatnim czasie stały się tablice manualne. Są one mało skomplikowane w wykonaniu, a równocześnie świetnie zwracają dziecięcą uwagę i rozwijają ich zdolności manualne i wyobraźnię. Producenci tablic oferują ogromną ich różnorodność. W sprzedaży znaleźć można tablice duże i małe, o kilku czy nawet kilkudziesięciu częściach.

Elementy takich tablic również bywają niezwykle zróżnicowane, przez co dorośli dobrać mogą taki ich układ, który najbardziej będzie odpowiadał ich maluchowi. Ceny za tablice edukacyjne zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a przy największych wersjach mogą kończyć na więcej niż tysiącu. W dużym stopniu zależą od jakości wykonania oraz od tego, co na nich jest przymocowane. Ale taka tablica manualna zostać również może samodzielnie wykonana. Jeżeli ktoś ma choć trochę zdolności manualnych, to bez większego problemu powinien sobie z czymś takim poradzić. Przede wszystkim należy zacząć od przygotowania odpowiedniej bazy.

Może ona być wykonana z deski drewnianej, świetnie nadaje się też na to sklejka o odpowiedniej grubości. Deskę czy sklejkę należy przyciąć na odpowiedni wymiar, a potem dokładnie zeszlifować rogi, żeby nie pozostawić żadnej ostrej krawędzi. Po pomalowaniu odpowiednią dla dzieci farbą można się zabrać za dokręcanie elementów. Te zaś mogą być bardzo różne, zależnie od tego co się uda zdobyć. Bardzo dobrze będą się tu sprawdzać różnego rodzaju kółka, pokrętła i przełączniki, jakie uczą maluchy nowych ruchów, ucząc jednocześnie cierpliwości i wytrwałości.

Na takiej tablicy przyczepić również można przedmioty z klawiszami, między innymi stary telefon, pilot do telewizora czy kalkulator. Jeśli rodziców nie przerażają hałasy, to można również pomyśleć o cymbałkach, dzwonku lub trąbce, te elementy bardzo dobrze stymulować będą słuch dziecka. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać o tym, że tablica edukacyjna dla dzieci musi być w pełni bezpieczna dla używających jej dzieci, z tego też powodu nic nie może od niej odpadać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz