Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak zadbać o ogród?

Organizując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Każda z tych części nie powinna zachodzić na drugą oraz powinny być prawidłowo oddzielone. Część reprezentacyjna, tak nazwany przedogródek to powierzchnia znajdującą się przed domem. W tym regionie wolno sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Powinny być to kwiaty oraz krzewy o długim czasie kwitnienia, bądź późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na prędkie oraz bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. W jaki sposób sama nazwa podkreśla powinna być przeznaczona na wypoczynek – więcej na wycinka drzew warszawa. Łączy się to z tym, że ma znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie elementy małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy pokaźny trawnik umożliwiający gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu naszej idealnej działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na umieszczenie takich szczegółów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części również wolno umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszelkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji naszego ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w momencie, gdy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia i faktem, iż trawa w owym czasie o dużo lepiej znosi koszenie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

1 Odpowiedź

  1. Ewa pisze:

    +Reklama+
    W asortymencie szkółki roślin znajdują się wysokiej jakości sadzonki iglaków, doskonale sprawdzające się jako ozdoba ogrodu. Formy i kształty iglaków dostępne w ofercie pozwalają na tworzenie harmonijnego krajobrazu w ogrodzie. Zamów krzewy ozdobne do swojego ogrodu.

Dodaj komentarz