Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Pożyczki pod zastaw nieruchomości firmowej – dlaczego się opłaca

Sporo firm w pewnym momencie rozwoju może potrzebować odpowiedniego finansowania, aby się rozwinąć. Różnych opcji na pozyskanie środków jest dużo, może to być bankowy kredyt, współpraca z inwestorem czy też w przypadku dużych firm wejście na giełdę. Jeśli w skład majątku firmowego będzie wchodzić nieruchomość, to pokusić się można o dodatkową możliwość, jaką jest pożyczka pod zastaw.

Takie rozwiązanie ma kilka ciekawych zalet, co powoduje że pożyczki pod zastaw cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Po pierwsze można liczyć na korzystniejsze ogólne oprocentowanie niż przy tradycyjnych kredytach, wynika to z faktu, że podmiot finansujący nie ponosi takiego dużego ryzyka z uwagi na zabezpieczenie, którym będzie nieruchomość pożyczkobiorcy. Dość wysoka jest również suma, jaką można uzyskać. Najczęściej jest to do siedemdziesięciu procent tego, ile warta jest nieruchomość, co oznacza że bez dużego problemu można pożyczyć nawet do kilku milionów.

Następną zaletą, jaką ma finansowanie pod zastaw, jest niewielka ilość formalności do załatwienia. Najistotniejsze rzecz jasna będą dokumenty związane z samą nieruchomością, bo ona właśnie obciążona zostanie hipoteką na rzecz udzielającego pożyczkę. Lecz w części przypadków nie ma konieczności pokazywania informacji o aktualnych dochodach czy obrotach, co jest dużym usprawnieniem dla właściciela firmy, bo nie musi tracić czasu na przygotowanie dokumentów. Pod adresem  https://podzastaw.biz/pytania wszystko jest dokładnie opisane, zarówno jeśli będzie chodzić o warunki finansowania jak i wymagane zabezpieczenie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz